Glowyskinshop.com

Cos De Baha Tranexamic Acid 5% Serum with Niacinamide 5% 30ml

Lek 1,290 Lek 2,190

ACIDI TRANEXAMIC është përbërësi më i mirë për të arritur një ton lëkure të njëtrajtshme dhe me shkëlqim dhe për të luftuar hiperpigmentimin. Efekti zbardhues është më i mirë se vitamina C. Serumi ndihmon në ndriçimin dhe depigmentimin e lëkurës. Mbroni lëkurën nga rrezet UV. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. 

Si funksionon?

ACIDI TRANEXAMIC  bllokon transferimin e pigmentit nga melanocitet (qelizat që prodhojnë pigment) te keratinocitet (qelizat sintetizuese të keratinës që gjenden në shtresën më të jashtme të lëkurës - epidermë).

Acidi Tranexamik zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës ndaj UV - kjo është arsyeja pse përbërësi është kaq i popullarizuar në Azi dhe Indi. Ky përbërës emocionues ndihmon në zbehjen e dukshme të pigmentimit te lekures, duke përfshirë shenjat pas akneve dhe melasmën, të cilat mund të jenë veçanërisht kokëfortë.

Përbërësit që do të rrisin përfitimet e acidit tranexamik përfshijnë: acid salicilik, niacinamide, bakuchiol, acid azelaik, vitaminë C dhe retinol. Shton arbutinën dhe acidin e jamballit në këtë listë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi