Glowyskinshop.com

Cos de baha Peptide Serum with Matrixyl 3000 + Argireline 30ml

Lek 1,390 Lek 1,890
Formulimi Matrixyl + Argireline është i vetmi serum peptid në treg që kombinon një kompleks peptid të klasit profesional me ekstraktin e pastër të koncentruar të kamomilit, një përbërës natyral që ndihmon në qetësimin e lëkurës dhe reduktimin e inflamacionit. Përveç kësaj, serumi ynë përmban acidin hialuronik, hidratuesin më të fuqishëm të lëkurës, duke ndihmuar në rivendosjen dhe ruajtjen e një pamjeje rinore të lëkurës tuaj. Serumi Peptid Cos De Baha bazohet në një koktej peptidesh efektive kundër plakjes, veprimi i të cilave synon të luftojë kundër ndryshimeve të lidhura me moshën. Peptidet kanë një efekt rigjenerues në lëkurë. Ato ndihmojnë në rigjallërimin e dukshëm të lëkurës, rivendosjen e tonit dhe zvogëlimin e thellësisë së rrudhave. Në vend të ujit, serumi bazohet në ekstraktin e gjetheve të aloes. Aloe ka një efekt qetësues në lëkurë dhe parandalon acarimin. Matrixil 3000 stimulon sintezën e përbërësve të matricës jashtëqelizore dhe eliminon mungesën e elementëve të rëndësishëm strukturorë. Ndihmon gjithashtu në normalizimin e cikleve të rinovimit të lëkurës, shkelja e të cilave shkaktohet nga ndryshimet e lidhura me moshën. Matrixil rrit potencialin e lëkurës për vetë-shërim. Falë Matrixil, lëkura bëhet e fortë dhe e plotë nga brenda. Argireline ka një efekt të ngjashëm me botoksin. Duke ngadalësuar transmetimin e impulseve nervore, zvogëlon shpeshtësinë e kontraktimeve të fytyrës dhe zvogëlon thellësinë e rrudhave. Argireline frenon shfaqjen e rrudhave me përdorim të rregullt. Acidi hialuronik dhe beta-glukani rrisin përmbajtjen e lagështisë së lëkurës dhe i japin asaj një pamje të pastër. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi