Glowyskinshop.com

Cos De BAHA Clarifying Facial Toner with Glycolic Acid 7% AHA + Salicylic Acid 0.5% BHA

Lek 1,890 Lek 2,390
Toner pastrues me Acid Glikolik 7% (AHA), Acid Salicilik 0.5% (BHA) dhe Niacinamide ofron eksfolim të butë për një shkëlqim dhe qartësi të përmirësuar të dukshme të lëkurës. AHA ka një veprim eksfolues që ndihmon në eliminimin e qelizave të vdekura të lëkurës për një strukturë më të lëmuar. BHA minimizon pamjen e poreve. Niacinamidi stimulon sintezën e kolagjenit dhe përmirëson linjat e imta dhe rrudhat, shtrëngon poret, zbut dhe ndriçon lëkurën. Acidi salicilik është një eksfoliant i shkëlqyer kimik që depërton në lëkurë. Jo vetëm që ndihmon në zbutjen e lëkurës, por punon për të hequr shtresat e qelizave të vdekura të lëkurës në majë të lëkurës, duke ju lënë një çehre më të lëmuar dhe më të ndritshme. I formuluar me një pH prej 3.5, ky tonik i lëkurës së fytyrës ndihmon në luftimin e akneve dhe zvogëlon njollat, të gjitha pa asnjë acarim.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi