Glowy Skin Albania

Cell by Cell Soft Silky Sunblock SPF50+ PA+++

Lek 2,990

Kremi i lehtë me teksturë delikate mbron në mënyrë efektive kundër rrezeve UVA (PA+++) dhe UVB (SPF 50+) gjatë gjithë ditës (8 orë), parandalon shenjat e fotoplakjes, qetëson dhe lehtëson skuqjen nga ekspozimi në diell.

Përbërësit:
Hinoki – selvi. Quinoctiol ka veti baktericid dhe antioksidues, pengon sintezën e tirozinazës dhe depërton thellë në lëkurë. Efekt i fuqishëm dhe i menjëhershëm qetësues, hidratues, anti-inflamator. Forcimi i imunitetit të lëkurës. Eliminoni skuqjen dhe acarimin.
Ekstrakti i kamomilit është një antiseptik dhe qetëson lëkurën e ndjeshme dhe problematike. Bllokon avullimin e lagështisë nga lëkura, ka veti rregulluese të sebumit dhe përmirëson tonin e lëkurës.
Ekstrakti i perlave - përmban një sasi të madhe të karbonatit të kalciumit, proteinës konchiolin (formon shtresën e jashtme të guaskave të molusqeve dhe kornizën e perlave), kripëra minerale (kalcium, hekur, mangan, natrium, kalium). Ka një efekt hidratues, zbutës, ndriçues, remineralizues. Thith radikalet e lira, nxit rigjenerimin e indeve.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi