Glowyskinshop.com

Celimax CICA CALMING AMPOULE MASK (1 Maske)

Lek 490 Lek 590

Celimax Maska me ampulë qetësuese Real Cica është një maskë fletësh premium e mbushur me Centella Asiatica, e cila zbut intensivisht dhe qetëson lëkurën e irrituar duke ofruar rehati maksimale.

  75% e koncentratit Centella Asiatica rrit lehtësimin dhe elasticitetin e lëkurës me fletën e saj të projektuar posaçërisht hidrogel aqua që ofron një efekt ftohës.

Përparësitë:

Active Madecassoside ndihmon në qetësimin dhe riparimin e lëkurës. 

Centella Asiatica zbut lëkurën e irrituar me vetitë e saj anti-inflamatore.

 Kompleksi Cica ndihmon në rritjen e qarkullimit si dhe prodhimin e kolagjenit, duke përshpejtuar procesin e shërimit.

Acidi Hyaluronik Ko ndërton në mënyrë efektive një barrierë mbrojtëse për lëkurën dhe rrit më tej nivelin e lagështisë.

 Fleta hidrogel Aqua ofron një ndjesi ftohjeje relaksuese duke nxitur procesin e qetësimit.

Përdorimi i sugjeruar

1. Pas pastrimit, përdorni tonik për të përmirësuar strukturën e lëkurës. Vendoseni fletën në fytyrë, duke shmangur zonën e buzëve dhe syve dhe hiqeni pas 10-20 minutash.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi