Glowyskinshop.com

By Wishtrend Sulfur 3% Clean Gel 30g

Lek 1,990 Lek 2,490
Sulfur 3% Clean Gel është një xhel hidratues që ndihmon në parandalimin e akneve, pastrimin e poreve dhe kontrollin e puçrrave ekzistuese. Ai përmban squfur kolodial i cili depërton në poret dhe balancon sipërfaqen e lëkurës për të thithur yndyrën e tepërt. Largon qelizat e vdekura të lëkurës dhe i pengon ato të bllokojnë poret. Gjithashtu ka veti anti-inflamatore dhe antibakteriale që ndihmojnë në pastrimin e lëkurës nga bakteret që mund të shkaktojnë puçrra fytyre dhe parandalojnë zhvillimin e baktereve të reja në lëkurë. Ky produkt përmban gjithashtu dy përbërës hidratues Sodium Hyaluronate dhe Tocopherol të cilët parandalojnë tharjen e lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe rekomandohet veçanërisht për ata që kanë lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi