Glowyskinshop.com

By Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water 120ml

Lek 2,490
Mandelic Acid 5% Skin Prep Water është një trajtim eksfolues që përmirëson tonin dhe strukturën e lëkurës duke rritur efektivitetin e produkteve të tjera.

Produkti është i formuluar me Acid Mandelik, i cili mund të përdoret pa irrituar edhe në lëkurat me të ndjeshme. Është i përshtatshëm për lëkurë të prirur ndaj akneve për shkak të vetive të tij anti-bakteriale.

Në listën e përbërësve do të gjeni:

Acidi mandelik ndihmon në përmirësimin e pigmentimit dhe reduktimin e inflamacionit.
Përveç kësaj, Beta-Glucan dhe Centella Asiatica, përbërës anti-inflamator, do të hidratojnë dhe qetësojnë lëkurën duke e mbajtur atë të pastër nga çdo acarim të lëkurës.
Panthenoli (Vitamina B5) do të përmirësojë aftësinë e lëkurës për të rigjeneruar dhe ruajtur hidratimin.
Hialuronati i natriumit do të mbajë lagështinë në lëkurë, duke parandaluar tharjen pas eksfolimit

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi