Glowyskinshop.com

Biore UV Aqua Rich Aqua Protect Lotion SPF50+ PA++++ 70ml

Lek 2,390
Tepër i lehtë dhe me një teksturë që është pothuajse si uji, locioni jo ngjitës dhe i lëmuar Bioré UV Aqua Rich Aqua Protect përhapet shpejt dhe lehtë, duke e bërë atë një fllad të plotë për t'u aplikuar. Duke përdorur teknologji unike dhe të avancuar për të përmbledhur përbërësit UV Protect në kapsula me madhësi nano, çdo shtrydhje e locionit të ri Bioré UV Aqua Rich Aqua Protect siguron mbrojtje të barabartë dhe të mjaftueshme. Është gjithashtu i mbushur me përbërës për kujdesin e lëkurës për t'u kujdesur për lëkurën dhe është shumë rezistent ndaj ujit.

Pas aplikimit, Aqua Capsules çliron përbërësit e fuqishëm UV Protect për të formuar një shtresë mbrojtëse të njëtrajtshme, të hollë por të fortë UV që ngjitet ngushtë me lëkurën. Tekstura e lehtë e ngjashme me ujin do të thotë gjithashtu se kërkohet më pak kohë për të përhapur në mënyrë të barabartë produktin, madje edhe në mikro-rrudhat dhe zonat e vështira për t'u arritur të fytyrës.

Locioni Bioré UV Aqua Rich Aqua Protect përthithet shpejt në lëkurë me përzierje minimale të kërkuar. I ngjan strukturës natyrale të lëkurës dhe është e lëmuar dhe jo ngjitëse, duke e bërë lëkurën një kanavacë të përsosur për grimin që të rrëshqasë pa mundim.

Locioni i ri Bioré UV Aqua Rich Aqua Protect është formuluar me përbërës që kujdesen për lëkurën po aq sa e mbrojnë atë. Ai përmban Acid Hialuronik që ndihmon në shuarjen dhe rimbushjen e lëkurës së dehidratuar, Ekstrakt Jelly Royal dhe Glicerinë për të hidratuar dhe mbajtur lëkurën të hidratuar.

Formula e re e Losionit Bioré UV Aqua Rich Aqua Protect, jokomedogjenike dhe e testuar ndaj alergjive, është bashkuar me kujdes për të penguar formimin e akneve. Gjithashtu mund të pastrohet lehtësisht dhe në mënyrë efektive me një pastrues fytyre  në fund të ditës, duke mos lënë pas asnjë mbetje.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi