benton

BENTON Aloe Propolis Soothing Gel 100ml

Lek 1,190 Lek 2,190

Nje hidratues i lehte qe pershtatet me lekurat e yndyrshme, mikse, sensitive dhe proakneike. Ka konsistence xheli, perthithet shpejt dhe nuk e yndyros lekuren gjate gjithe dites. Nuk permban fragrance, ngjyrues as perberes te tjere te demshem. 

𝑽𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
Balancon prodhimin e yndyres.
Qeteson inflamacionin dhe irritimin.
Largon skuqjen tek lekurat qe vuajne nga rosacea.
Lufton aknet fungale dhe bakteriale.
Ndihmon ne zbehjen e shenjave te akneve.
Ka veti zbardhuese!
Ndihmon ne rigjenerimin e lekures! .
𝑭𝒐𝒓𝒎𝒂𝒕𝒊 : 100ml .
𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
•Aloe vera- vetite e saj njihen tashme. Ka veti qetesuese, rigjeneruese , antibakteriale, anti fungale, anti inflammatore. Permban antioksidante dhe vitamina qe mbrojne lekuren nga plakja e parakohshme.
•Propolis- eshte fantastik ne sherimin e shpejte te plageve. Ka veti antinflamatore, antibakteriale, antifungale etj.
•Glicerine- hidratuese, mban lageshtiren brenda lekures.
•Allantoin- rigjeneruese, pershpejton sherimin e plageve.
•Arginine- antiage, nxit rigjenerimin e lekures.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi