Glowyskinshop.com

Beauty of Joseon Radiance Cleansing balm 100gr

Lek 2,090

Balmi pastrues nga Beauty of Joseon është rikthyer dhe më i mirë se kurrë. Tekstura është përmirësuar për të qenë më e fortë, në mënyrë që të jetë më rezistente ndaj ndryshimeve nga faktorët mjedisorë.

Për më tepër, ky produkt është riformuluar për të përjashtuar irrituesit e mundshëm si aromat dhe ngjyrat artificiale, vajrat esenciale dhe më shumë.

  Ky balsam pastrues i butë shkrin butësisht grimin, papastërtitë dhe vajin e tepërt pa irrituar apo tharë lëkurën.

Përbërësit

I mundësuar nga përbërësit natyralë hanbang (ilaçe tradicionale bimore koreane), balsami ofron gjithashtu një sërë përfitimesh që shkojnë përtej pastrimit.

Uji i orizit i pasur me lëndë ushqyese dhe kokrrat e fermentuara ndihmojnë lëkurën të ruajë lagështinë dhe të ofrojë përfitime ndriçuese, ndërsa ekstrakti i krizantemës, i cili përmban vitaminat A dhe B, mbron lëkurën dhe zbut ndjeshmërinë.

Pastruesi është i përsosur për të gjitha llojet e lëkurës, por mund të jetë veçanërisht i dobishëm për ato me ngjyrë të shurdhër, të thatë ose të ndjeshme.

Vegan dhe pa egërsi. Formuluar pa aroma dhe ngjyra artificiale, parabene, sulfate, produkte shtazore, alkool, vajra minerale, vajra esenciale dhe silikon.

Përbërësit që duam

Vaji i krundeve të orizit,

 uji i farave të orizit,

ekstrakti i orizit,

ekstrakt i miellit të tërshërës etj.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi