Glowyskinshop.com

Beauty of joseon Ginseng Essence Water 150ml

Lek 1,990

  Kjo esencë freskuese hidratuese ndihmon në rigjallërimin e lëkurës, rregullimin e prodhimit të yndyrës dhe strukturën e lëmuar.

 Ky tonik freskues esence jep hidratim të thellë me 80% ujë me rrënjë xhensen. Ky përbërës kyç është i pasur me antioksidantë që luftojnë dëmtimet nga agresorët e jashtëm (radikalët e lirë) që mund të shkaktojnë plakje të parakohshme. Promovon qarkullimin dhe prodhimin e kolagjenit për të reduktuar shfaqjen e rrudhave dhe për të ndriçuar lëkurën. Xhensen është gjithashtu anti-inflamator, i cili ofron efekte qetësuese.

Përbërësit

Ekstrakt uji i xhensenit

Niacinamidi mbështet barrierën e lëkurës për më shumë elasticitet. Është i shkëlqyeshëm për kontrollin e vajit dhe përmirëson strukturën duke zvogëluar pamjen e poreve me kalimin e kohës me vetitë e tij hidratuese.

 Adenozina vepron së bashku për të lehtësuar skuqjen dhe acarimin dhe për të rivendosur lëkurën. Ai i jep energji sipërfaqes së lëkurës, duke e ndihmuar atë të duket më e lëmuar dhe më e trashë.

 Formuluar pa aroma artificiale, parabene, sulfate, ngjyra artificiale, produkte shtazore, alkool, vajra minerale, vajra esenciale ose silikon.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi