Glowyskinshop.com

Beauty of joseon Dynasty Cream 50 ml

Lek 2,090

Kremi Dinasty nga Beauty of Joseon ka marrë një rinovim me paketim të ri elegant dhe riformulim me çmim më miqësor. Formula e re dhe e përmirësuar shton ujin hidratues të orizit për një përvojë më të butë, edhe për llojet e ndjeshme të lëkurës.

 Ky hidratues fytyre është i pasuruar me përbërës ushqyes hanbang (ilaçe bimore tradicionale koreane) si xhensen dhe ujë orizi për të hidratuar, ndriçuar dhe shtrënguar lëkurën. Xhenseni ka veti anti-inflamatore që qetësojnë lëkurën dhe është i dashur për aftësinë e tij për të ndihmuar në reduktimin e shenjave të plakjes. Efektet ndriçuese dhe zbutëse të ujit të orizit ndihmojnë në zbehjen e njollave të errëta me kalimin e kohës.

Formula ultra e butë është e mrekullueshme për lëkurën e ndjeshme dhe ndihmon në forcimin e barrierës së lagështisë në mënyrë që lëkura të qëndrojë e hidratuar më gjatë. Tekstura unike, përthithet shpejt dhe e lë lëkurën me një fund të freskët dhe të gjallë.

Ekstrakti i mjaltit, ceramide dhe squalane bllokojnë lagështinë pa yndyrë, ndërsa ofrojnë përfitime shtesë qetësuese. Këta përbërës ndihmojnë strukturën e njëtrajtshme dhe gjithashtu nxisin prodhimin e kolagjenit për lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.

Pa parabenë, sulfate dhe alergjenë të BE-së.

Përbërësit

Glicerina (10%), Butilen Glikoli (5%), Niacinamide (2%), Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Estere Acid (1.8%), Dimetikoni (1.5%)

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi