Glowyskinshop.com

Beauty of Joseon Centella Asiatica Calming Mask (1 Maske)

Lek 350 Lek 390

Një maskë hidratuese e lehtë që i jep lëkurës tuaj lagështi falë përbërjes së saj me 15% ekstrakt cica si dhe tre lloje të acideve hialuronike që ndihmojnë për të trajtuar lëkurën e irrituar dhe të ndjeshme.Është bërë me një maskë fletë Tencel që të ndiheni mirë  gjatë përdorimit të maskës.I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës sidomos për lëkurat aknetike. 

Përbërësit kryesorë:

Centella Asiatica (15%)- i mbushur me aminoacide, beta-karoten dhe acide yndyrore ofron kështu përfitime kundër akneve dhe kundër plakjes. Hulumtimet tregojnë se përqendrimi prej 5% tregoi përmirësim të ndjeshëm në lagështinë e lëkurës.

Hialuronat natriumi-forma e kripës e acidit hialuronik  hidraton thellë lëkurën për të krijuar një pamje të shëndoshë.

Acidi Hialuronik-një molekulë natyrale në lëkurën tonë,që ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë për aq kohë sa të mundet. Ky përbërës mund të mbajë 1000 herë peshën e tij në ujë.

Si ta përdorni? 

Lëreni të veprojë për 15-20 minuta në lëkurën e pastruar dhe të tonifikuar, më pas hiqeni dhe aplikoni hidratantin. 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi