Glowyskinshop.com

Beauty of Joseon Bubble Toner : Green Plum + AHA 150ml

Lek 1,890

  Një toner hidratues dhe  eksfolues njëkohësisht që përmban 3% acid glikolik dhe 25% ujë të kumbullës jeshile. Ky tonik me mikroflluska largon butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë duke e mbajtur lëkurën të butë, të shëndoshë e rrezatuese falë ujët me krunde orizi dhe ekstraktit të mjaltit që ka në përbërje. Ekstrakti i derdhur i portulaca oleracea kontrollon sekretimin e sebumit dhe shtrëngon poret për një pamje sa më të bukur e të rafinuar.

Rekomandohet për të gjitha tipat e lëkurave dhe sidomos për ata që duan një lëkurë më të ndritshme. 

Përfitimet:

 - Heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë brenda poreve. 

 - Ofron kontroll të sebumit për të parandaluar problemet e lëkurës dhe ndihmon në shtrëngimin e poreve për lëkurë të rafinuar.

 - Ekstrakti i Portulaca Oleracea ka veti qetësuese dhe anti-inflamatore.

 - Na ofron një lëkurë të shndritshme dhe plotësisht të hidratuar..

Si të përdorni: Pas pastrimit të fytyrës, pompojeni 1-2 herë në një copë pambuku dhe pastaj  fshijeni butësisht zonën e fytyrës përgjatë strukturës së lëkurës duke e masazhuar ngadalë. 

 

 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi