Glowyskinshop.com

AXIS-Y Mugwort Pore Clarifying Wash Off Pack 100ml

Lek 2,490

AXIS-Y Mugwort Clarifying Pore Wash Off Pack është një maskë balte me veti te fuqishme pastruese dhe ushqyese. Balta e kaolinit do të tërheqë sebumin e tepërt në një mënyrë shumë delikate, ndërsa përbërësit qetësues do të ushqejnë lëkurën.

Ai përmban 61% ekstrakt Mugwort dhe përbërës të tjerë ushqyes, të dashur për lëkurën, të cilët e mbajnë lëkurën të ndritshme dhe të qetë dhe poret të pastra për të bërë një trajtim perfekt për kujdesin e lëkurës.

Perberesit kryesore:

-Artemisia (Mugwort): Bimë tradicionale koreane Hanbang e njohur për aftësitë e saj antibakteriale, qetësuese dhe anti-inflamatore.
-Kaolien: Një lloj balte që thith sebumin e tepërt. Ideale për lëkurë të ndjeshme.
-Betaine: Një aminoacid që rrjedh nga panxhari i sheqerit. Ka veti mbrojtëse, hidratuese dhe ka një efekt pozitiv në ekuilibrin qelizor-ujë në lëkurë.

-Tërshëra: është e ngarkuar me përbërës të dobishëm për lëkurën, si beta-glukan, lipide, acide yndyrore dhe komponime anti-inflamatore. Zbut dhe mbron lëkurën, duke e bërë atë ideale për lëkurën e prirur ndaj acarimit dhe ekzemës
-Allantoin: Zbutës, qetësues, mbrojtëse dhe shëruese të lëkurës. 
-Çaji jeshil: Një antioksidant i fuqishëm me aftësi mbrojtëse ndaj UV-së, anti-inflamatore dhe antimikrobike, i dobishëm në trajtimin e rosacea-s, akneve dhe dermatitit atopik.
-Saccharomyces Ferment Filtrate: I pasur me minerale, aminoacide, beta-glukan dhe vitamina, dhe me efekte forcuese, ndriçuese të lëkurës.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi