Glowyskinshop.com

Atopalm Maternity Care Stretch Mark Cream 150ml

Lek 2,890
Ky krem ​​i lehtë, jo i yndyrshëm dhe me erë të freskët është formuluar posaçërisht për të ndihmuar në parandalimin ose lehtësimin e strijave të shkaktuara nga shtatzënia. Është i butë dhe i sigurt dhe gjithashtu mund të ndihmojë në përmirësimin e pamjes së vijave të kuqe. Kolagjeni i kërpudhave të argjendta dhe vaji jojoba hidratojnë thellësisht lëkurën duke e çliruar atë nga irritimet duke e lënë lëkurën të butë dhe të zhdërvjellët. Ka një konsistencë të lehtë, me erë të këndshme, përthithet shpejt dhe nuk lë një ndjesi të pakëndshme ngjitëse. Përmban vajra esencialë, të vlerësuar për vetitë e tyre aromatike dhe kuruese, për shkak të të cilave ka një efekt relaksues dhe qetësues dhe për më tepër eliminon ndjesitë e pakëndshme të shtrëngimit, thatësisë dhe kruajtjes. Formula bazohet në zhvillimin inovativ të patentuar të një emulsioni shumështresor (MLE - Multi-Lamellar Emulsion), i cili në përbërjen e tij strukturore dhe kimike i ngjan lipideve ndërqelizore, për shkak të të cilave mund të inkorporohet lehtësisht në shtresat e dëmtuara të lipideve natyrore. Agjenti fjalë për fjalë bashkohet me lipidet dhe rikthen strukturën e tyre normale, gjë që përmirëson pengesën dhe funksionin mbrojtës të shtresës së korneumit. Kjo teknologji ndihmon në mbajtjen e lagështirës në epidermë dhe parandalimin e avullimit të saj nga shtresat sipërfaqësore.

I testuar dermatologjikisht dhe është gjetur i sigurt për lëkurë të ndjeshme. Të gjithë përbërësit në formulim janë të certifikuar nga EWG dhe janë të sigurt për t'u përdorur gjate shtatezanise!

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi