Glowyskinshop.com

Aromatica Tea tree Pore Purifying Gel Cream 5% Niacinamide + 0.1% PHA 100ml

Lek 3,490

Një krem ​​i lehtë, ne trajte xheli i formuluar me ekstrajr të pemës së çajit, Niacinamide dhe PHA, është hidratuesi ideal për problemet e lëkurës si aknet, poret e zmadhuara, pikat e zeza dhe te bardha. I formuluar me pemë çaji dhe niacinamide, ky hidratues ndihmon gjithashtu në kontrollin e sebumit dhe yndyrës. Ndërkohë, Poly Hydroxy Acid (PHA) dhe Lipo Hydroxy Acid (LHA) barazojnë sipërfaqen e lëkurës dhe heqin qelizat e vdekura që bllokojnë poret për të ndihmuar në minimizimin e shfaqjes së poreve për një çehre të butë të mëndafshtë.

Përfitimet e PHA - një përbërës eksfolues që zbulon qelizat më të reja dhe më të shëndetshme në sipërfaqen e lëkurës, duke reduktuar hiper-pigmentimin dhe gjithashtu hidraton barrierën e lëkurës, e cila bllokon lagështinë dhe redukton shfaqjen e linjave të imta dhe rrudhave.

Niacinamide (5%) - ndihmon në kontrollin e prodhimit të tepërt të sebumit, e bën lëkurën tuaj të pastër dhe rrezatuese, përshpejton proceset e rigjenerimit, barazon tonin, ndriçon pigmentimin dhe pas akneve.

Panthenol - ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës, duke e lënë lëkurën të freskët dhe të butë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi