Glowyskinshop.com

Aromatica Rosemary Scalp Scrub 165g

Lek 1,390 Lek 1,990

Skalpit tuaj i duhet gjithashtu një eksfoliant. Mbajtja e gjëndrave të flokëve tuaj të pastër është thelbësore nëse doni flokë më të shëndetshëm, më të fortë dhe më tërheqës. Ky eksfolues i kokës nga Aromatica është formuluar me një kombinim të përbërësve natyralë (rozmarinë, rigon, borzilok dhe cilantro) që eksfolojnë butësisht lëkurën e kokës. Pastron papastërtitë dhe ndihmon në eliminimin e zbokthit që nga përdorimi i parë. Krijon një ndjesi ultra freskuese që qetëson lëkurën e kokës, edhe nëse është shumë e ndjeshme. Mund ta përdorni disa herë në javë para se të lani floket.

Një trajtim thellësisht efektiv i formuluar me kripë deti të vdekur nga Izraeli, nje scrub qe ndihmon për të eksfoluar lëkurën e kokës dhe për të hequr mbetjet që grumbullohen në pore. Rozmarina, borziloku, koriandri dhe rigoni gjithashtu ndihmojnë në stimulimin e rritjes se flokut dhe qetësimin e lekures se kokës, duke i lënë flokët të duken të përtërirë, të lëmuar dhe të shëndetshëm.

Eshtë e mbushur me kripë izraelite të detit të vdekur që është shumë më e kripur se kripa e zakonshme e detit dhe BHA e tretshme në vaj për të pastruar qelizat e vdekura të lëkurës të freskëta në çdo pjesë të kokës. E pasur me mbi 30 lloje mineralesh si kalciumi, magnezi dhe bromidi, kripa e detit të vdekur tretet në ujë për të ndihmuar në ushqyerjen e kokës.

Kujdesi delikat ushqyes i shtuar me lëndët ushqyese të preferuara të kokës dhe rrënjëve të flokëve, të tilla si Kafeina, Biotin, Panthenol dhe Aminoacidet, e bëjnë secilën fije të shëndetshme dhe të fortë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi