Glowyskinshop.com

Aromatica Rosemary Hair Thickening Conditioner 400ml

Lek 1,990 Lek 2,490

A përdorni akoma kondicioner që përmban silikon? Siliconi i bën flokët të lëmuar menjëherë, por mund të bllokojë depërtimin e ushqimit në flokë dhe të bllokojë poret në lëkurën e kokës. Ky kondicioner pa silikon me bazë bimore i bën flokët të gjallë dhe të butë. Baza pa silikon siguron kujdes të butë për lëkurën e kokës dhe kujdes themelor për zbutjen e flokëve. Produkti përmban vetëm përbërës natyralë që ushqejnë dhe hidratojnë thellë flokët, duke i lënë ato me shkëlqim dhe të mëndafshtë për një kohë të gjatë. Kondicioneri i Trashjes së Flokëve Aromatica Rosemary do t'i lërë flokët me shkëlqim, të butë dhe të lehtë për t'u krehur. Përdoret për të gjitha llojet e flokëve, veçanërisht rekomandohet për flokë të dëmtuar dhe te ngjyrosur.

Përbërësit kryesorë:
Ekstrakti i rozmarinës zbut kokën e ndjeshme, ushqen intensivisht rrënjët e flokëve.
Vaji Moringa hidraton dhe ushqen, zbut lëkurën, ul inflamacionin dhe siguron një efekt antibakterial, duke e mbrojtur skalpin atë nga infeksionet kërpudhore.
Vaji Babassu absorbohet shkëlqyeshëm, hidraton dhe ushqen, duke e bërë atë një ilaç të shkëlqyer për të luftuar flokët e thatë dhe lëkurën e kokës. Përbërja përmban acide yndyrore të ndryshme, për shembull, acide oleike dhe linoleike, të cilat veprojnë butësisht në lëkurë dhe flokë, i hidratojnë dhe i ushqejnë ato. Vaji Babassu është një nga ilaçet më të mira për majat e dyfishta.
Ekstrakti i koriandrit, për shkak të përmbajtjes së vitaminave K, C, A, gjithashtu ndihmon në ushqimin dhe forcimin e rrënjëve të flokëve.
Ekstrakti i gjilpërës së pishës dhe eukalipt kanë një efekt antibakterial, lehtësojnë acarimin e kokës, ftohen këndshëm dhe stimulojnë rritjen e flokëve.

Kondicioneri në mënyrë efektive forcon folikulat e flokëve, mbron flokët nga demtimi dhe humbja.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi