Glowyskinshop.com

Aromatica Ritual Hair Oil Lavender & Patchouli 50ml

Lek 1,990 Lek 2,390

Ritual Hair Oil është një vaj neutral me bazë bimore që hidraton dhe zbut fijet me një fund të freskët edhe pa vaj silikoni. Vaji i farës Pracaxi dhe vaji Babassu do të mbrojnë flokët tuaj nga dëmtimet e jashtme duke përfshirë nxehtësinë nga stiluesit e flokëve. Vaji Moringa, vaji i bërthamës së arganit dhe vaji jojoba do të promovojnë flokë të ushqyer dhe të lagësht duke parandaluar thyerjen e flokëve. Vaji i bajames së ëmbël, vaji i kokosit dhe vaji i trëndafilit do të ushqejnë gjithashtu elasticitetin dhe forcën e flokëve tuaj.

 Përzierje aromaterapeutike

Ritual Hair Oil është bërë nga vajra esencialë të miratuar nga standardi i Farmakopesë Britanike.

Vaj esencial i nxjerrë nga barishte të cilësisë së lartë, tharë në një gjendje optimale ka një aromë të pasur dhe përmirëson flokët tuaj të dëmtuar. Aroma e livandës dhe paçulit zëvendëson notën e sipërme të agrumeve dhe mbetet si nota bazë. Aroma harmonike e livandës dhe paçulit ju bën të ndiheni të përqendruar dhe të ekuilibruar pavarësisht se çfarë po ndodh rreth jush.


**Livanda mund t'ju ndihmojë të qetësoheni, të pushoni dhe të arrini në meditim të thellë, dhe gjithashtu është i njohur për relaksimin. Livanda quhet "Nëna e bimëve" sepse ngushëllon vuajtjet.

**Paçuli, i nxjerrë nga gjethet e reja të fermentuara, ka një aromë të fortë toke që mund t'ju ofrojë efektin e terapisë "tokëzuese".

Përbërësit

*Mbrojtja e flokëve nga nxehtësia: Vaji i Farës Pracaxi, Vaji Babassu

*Ushqyerja dhe lagështia e flokëve: vaji Moringa, vaji i bërthamës së arganit, vaji i jojobës

*Elasticiteti dhe forca e flokëve: vaj bajamesh të ëmbël, vaj kokosi dhe vaj trëndafili

*Vajra esencialë: Livando, Patchouli, Palisandër, Ylang Ylang, Bergamot, Portokalli e ëmbël.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi