Glowyskinshop.com

Aromatica Cypress Deep Cleansing Shampoo 400ml

Lek 2,490

Mbeturinat dhe mbetjet nga ndotja e ajrit dhe produktet e stilimit të flokëve si dylli, llak, xhel, etj., Mund t’i lënë flokët tuaj të ndihen të ndotur dhe të shkaktojnë probleme si: renie e volumit te flokut, ndryshim i formes etj. Përdorni Shampo Pastrimi të Thellë Cypress për të hequr plotësisht papastërtitë që kërcënojnë shëndetin e flokeve dhe skalpit. Formuluar me përbërës pastrues me bazë kokosi miqësore për kokën për t’i lënë flokët tuaj të pastër, të butë dhe të shëndetshëm.
Pastron dhe ribalancon flokët dhe lëkurën e kokës të ndjeshme.

Shampoja Cypress është një shampo e pastrimit të thellë te flokut me vaj selvije, e cila ka veti antibakteriale, anti-inflamatore dhe antifungale, gjë që e bën atë të përshtatshme për kujdesin e kokës problematike. Përmban ekstrakt anise, i cili ka veti kundër zbokthit, forcon folikulat e flokëve dhe stimulon rritjen e flokëve. Ekstrakti Centella asiatica oksigjenon dhe forcon folikulat e flokëve, ndërsa ekstrakti i farës së fenugreek zvogëlon humbjen e flokëve, stimulon rritjen e flokëve dhe qetëson acarimin e kokës. Panthenol hidraton flokët. Shampoja pastron në mënyrë efektive lëkurën e kokës dhe flokët pa u ndier të thatë.

Ai heq në mënyrë efektive produktet e stilimit të flokëve si dylli, llak dhe xhel, të cilat ngjiten në lëkurën e kokës dhe flokët, si dhe pluhurin shumë të hollë dhe siguron kohë shërimi të kokës dhe lehtëson stresin me aromën e pemës së thellë të një pylli halor.
Vepron si një trajtim për të lehtësuar kruajtjen dhe për të eleminuar papastërtitë që bllokojnë folikulat, yndyren e tepërt dhe mbetjet mjedisore, duke lejuar flokë më të shëndetshëm.
Përbërësit kryesorë:

Vaj Cypress - Rrit qarkullimin e gjakut dhe stimulon daljen e flokeve te rinj.
Vaj pishe skoceze - Veti antimikrobike që pastron për të hequr bakteret, si dhe një grumbullim të yndyrës së tepërt, lëkurës së vdekur dhe papastërtisë

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi