Glowyskinshop.com

Aromatica Cica Calming Gel 300ml

Lek 1,990

Aromatica Cica calming gel është një xhel qetësues i perbere nga 84.4% Centella Asiatica dhe 11.4% Aloe Vera. Ky xhel shumëfunksional ka një efekt ftohës në lëkurë dhe do të qetësojë menjehere skuqjen dhe acarimin. Përbërësi kryesor, Centella Asiatica, është një bar i njohur për vetitë e tij qetësuese, ushqyese dhe anti-inflamatore. Prandaj, Centella Asiatica shpesh përdoret për të trajtuar lëkurën e irrituar, akneike, të ndjeshme ose të skuqur. Në të njëjtën kohë, Centella Asiatica gjithashtu ka një efekt hidratues dhe shton antioksidantë dhe aminoacide ne lekure.

Mund të përdoret si në fytyrë ashtu edhe në trup për të hidratuar dhe qetësuar skuqjen / acarimin.

Cica Calming Gel është pa parfume, parabene, alkool tharës dhe silikon.


Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi