Glowyskinshop.com

Aromatica Charcoal Soot Blast Tooth Paste 130ml

Lek 990

Pasta e dhëmbëve që përmban qymyr qe ndihmon ne zbardhjen e dhëmbëve dhe erën e keqe të gojës të shkaktuar nga konsumimi i kafesë ose pirja e duhanit.

  Substancat me origjinë bimore të përfshira në pastën e dhëmbëve Soot Blast i mbajnë dhëmbët të shëndetshëm dhe qymyri i aktivizuar i ndriçon dhëmbët. Aroma pikante e drurit (gonxheja e karafilit) dhe aroma e ngrohtë e trumzës (Thymus vulgaris), e cila njihet se lëshon aromë nga një distancë e largët, sigurojnë një ndjenjë të kujdesit të marrë nga një klinikë dentare dhe lehtësojnë stresin e njerëzve bashkëkohorë në mënyrë efektive.

  Pasta e dhëmbëve përmban një sasi të vogël fluori që ka një efekt në parandalimin e prishjes së dhëmbëve, silicë që heq pllakën dhe ksilitol si një ëmbëlsues natyral.

Aplikojeni në dhëmbët tuaj si pastat e tjera por kujdesuni që të mos gëlltisni pastën e dhëmbëve gjatë përdorimit të saj. .

 

Përbërësit

Pluhur qymyr druri,

vaj i sythave të karafilit,

 vaj Thymus Vulgaris

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi