Glowyskinshop.com

Aromatica B5+Biotin Fortifying Conditioner 400ml

Lek 2,290

Aromatica - B5 + Biotin Fortifying Conditioner - një kondicioner forcues për flokët me biotinë, përmirëson gjendjen e flokëve, rrit dendësinë dhe elasticitetin e tyre, shton shkëlqim. Përmban ekstrakt të rrënjës së xhenxhefilit, i cili përmirëson qarkullimin e gjakut të kokës, ngroh dhe vepron si një antiseptik. Panthenol hidraton flokët, zvogëlon tendencën e tyre për tu ndarë dhe i forcon ato. Ekstrakti i kamomilit zvogëlon humbjen e flokëve dhe e zbut atë. Kondicioneri i lë flokët të lëmuar dhe të hidratuar për ushqyerje maksimale.

Përbërësit aktivë:
-Vaj luledielli - hidraton, zbut dhe zbut flokët,
ekstrakt i rrënjës së xhenxhefilit - përmirëson qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, ngroh, trajton dermatitin seborrheik dhe inflamacionin e gjëndrave të flokëve, ka veti antivirale dhe antibakteriale,
-Panthenol - hidraton flokët, zvogëlon tendencën për të ndarë flokët, forcon folikulat e flokëve,
-Ekstrakt kamomili - zvogëlon humbjen e flokëve, stimulon rritjen, zbut dhe tonifikon flokët, i jep shkëlqim,
-Biotin - përmirëson gjendjen e flokëve duke rritur dendësinë, elasticitetin dhe shkëlqimin e tij, nxit rritjen e flokëve, zvogëlon yndyrën e flokëve.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi