Glowyskinshop.com

Aromatica Awakening Body Oil Peppermint & Eucalyptus 100ml

Lek 2,190

  Ju duket sikur rutina e përditshme po ju “mbyt” dhe ju kanë shterruar fuqitë për punë?

Në ndihmën tuaj vjen AROMATICA Awakening Body Oil Peppermint & Eucalyptus. Përmes përbërjes me vaj menteje dhe eukalipti, do ktheheni në një magnet për energji të reja e  pozitive.

  Vaji i jojobas, i ngjashëm me sebumin natyral të lëkurës, është i pasur me vitaminat A, D dhe E. Kjo përbërje e pasur e zbut dhe hidraton lëkurën tuaj. Formulimi, gjithashtu dhe me 6 lloje vajrash që ekstraktohen nga bimë si ulliri, bajamet, luledielli e të tjera, përveçse i jep lëkurës ushqim, e ndihmon dhe në rritjen e elasticitetit. 

Metoda e nxjerrjes

  Një metodë ekstraktimi duke shtypur farat për të nxjerrë përbërësit aktivë nga materialet natyrore pa nxehtësi të lartë të jashtme. Nuk përjeton procese zbardhimi dhe deodorant, por aplikon vetëm procese minimale të rafinimit për të hequr papastërtitë. Ai ruan aromën dhe ngjyrën e gjallë origjinale të materialeve natyrore dhe përmban përbërës të pastër dhe të dobishëm.

 Përbërësit

*Vaj Menta piperita,

*Vaj i gjetheve të Eucalyptus globulus,

*Vaj i farës Simmondsia chinensis

 Formula e saj është vegane, pa fragrancë sintetike, pa GMO.

 Ky produkt i dhuron lëkurës një shkëlqim rrezatues.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi