Glowyskinshop.com

Anua Heartleaf 70% Intense Calming Cream 50ml

Lek 2,990

Kremi qetësues intensiv Anua Heartleaf 70% është një krem i pasur që ushqen lëkurën e ndjeshme dhe redukton skuqjen. Kremi është i pasuruar me 70% ekstrakt të gjetheve Heartleaf që do të qetësojë dhe riparoje lëkurën e përflakur dhe akneike. Kremi është gjithashtu i pasur me ceramide dhe acid hialuronik për të hidratuar lëkurën dhe për të mbrojtur dhe forcuar pengesën e lagështisë së lëkurës.

Përbërësit që duam:

Ekstrakt Houttuynia Cordata: Një ekstrakt bimor i njohur për përdorimin e tij në mjekësinë tradicionale kineze. Ka efekte anti-inflamatore, antioksidante dhe antibakteriale në lëkurë.
Ceramidet: Forcon barrierën mbrojtëse të lagështisë së lëkurës dhe rrit hidratimin e lëkurës, duke e lënë lëkurën të lëmuar dhe të fortë, me më pak linja të holla.
Panthenol: Një provitaminë me aftësi hidratuese, hidratuese, që ka veti anti-inflamatore dhe mbrojtëse. Ndihmon në parandalimin e acarimit.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi