Glowyskinshop.com

AHC Youth Lasting Eye Cream Real Eye For Face 30 ml

Lek 2,990 Lek 3,490

AHC Youth Lasting Eye Cream Real Eye For Face është krem sysh kundër plakjes i cili mund të përdoret edhe në të gjithë fytyrën tuaj apo në zonat e tjera që kanë nevojë për veprim kundër rrudhave. Versioni i fundit i këtij produkti përmban kolagjen "si njeriu" (9 lloje kolagjeni!) dhe elastinë të cilat njihen nga lëkura dhe mund të depërtojnë më thellë pasi kanë një madhësi të vogël molekulare.

  E veçanta e kësaj formule është gjithashtu AHC 20s Biome; një kompleks probiotik që supozohet të jetë i ngjashëm me mikrobiomën e një 20 vjeçari. Përveç kësaj 35 peptide të ndryshme dhe 17 aminoacide të ndryshme përfshihen në këtë krem ​​për sytë për më shumë përfitime kundër plakjes, e cila ka gjithashtu veti riparuese.

Performanca

  Kremi është ushqyes dhe rrëshqet bukur në lëkurë. Ka një teksturë kaq luksoze sa të ndjehet mahnitëse gjatë aplikimit. Zona e syve ndihet e hidratuar menjëherë, kështu që kjo do të ishte e shkëlqyeshme për ata me lloje të lëkurës më të thatë. Nuk është i yndyrshëm dhe nevojiten vetëm disa minuta për t'u përthithur plotësisht.

Vijat e holla bëhen më pak të dukshme dhe qëndrojnë të tilla për një periudhë të gjatë kohore. Efekti i fryrë i syve nuk është super dramatik, si më parë.

  Ideale edhe për ato pjesë të fytyrës sonë që kanë nevojë për kujdes anti-rrudhë po aq sa zona e syve.

 

Konsistenca

  Ky krem lë një fund të lëmuar, të butë dhe me vesë në pjesën ku ju e aplikoni produktin. Si dhe ka një aromë mjaft të këndshme.

Mund të përdoret pas esencave/serumeve dhe para ose në vend të kremit të fytyrës.

Përbërësit

Disa përbërës të shkëlqyeshëm për zbardhjen e lëkurës për ata që janë të shqetësuar për rrathët e errët: Niacinamide, Ekstrakt Salicornia Herbacea, Ekstrakt Pancratium Maritimum dhe Hexapeptide-2.

Përveç ekstrakteve të bimëve (Calendula, Camellia, Centella etj) si antioksidantë, përfshihen përbërës të tjerë me këtë veti dhe më shumë, si p.sh.

Carnosine - ka veti anti-glikacion për parandalimin  e dëmtimit të lëkurës

Hydroxydecyl Ubiquinone- mbron qelizat nga dëmtimet mjedisore,

Askorbil fosfat natriumi - forma e kripës së natriumit të Vitaminës C,

Rutina - një flavonoid polifenol me aktivitet të ngjashëm antioksidues si Vit C,

Copper Tripeptide-1-veti unike për shërimin e plagëve dhe rimodelimin e lëkurës

Përbërës të tjerë me veti qetësuese: Calendula, Camellia, Centella, Ekstrakt Aloe, Panthenol, Beta-Glucan etj.

 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi