Glowyskinshop.com

Purito PURITO Fermented Complex 94 Boosting Essence 200ml

Lek 2,690

Bukuria koreane i do përbërësit e fermentuar dhe për arsye të mira: Kur fermentoni përbërës, grimcat bëhen më të vogla (më shumë se 150,000 herë më të vogla se poret tuaja, në fakt!), Që do të thotë se ato mund të depërtojnë më mirë në lëkurën tuaj dhe të rrisin efektivitetin. Kjo është arsyeja pse PURITO Fermented Complex 94 Boosting Essence mund të bëjë disa gjëra të mahnitshme për lëkurën tuaj. Laktobacillus/fermenti i orizit ndihmon në zbardhjen e njollave dhe shenjave, ndërsa lizati i fermentit bifida përmirëson qëndrueshmërinë dhe hidratimin e lëkurës. Adenosina, përbërës i certifikuar për përmirësimin e rrudhave nga KFDA, ndihmon në rritjen e prodhimit të qelizave për të përmirësuar elasticitetin. I formuluar me 94% përbërës të fermentuar dhe 3% niacinamide, kjo esence është një fuqi ndriçuese dhe mund të përdoret si një tonik hidratues ose esence.

PËRBËRËSIT KRYESOR

Lactobacillus/ Fermenti i orizit: ndihmon lëkurën të shtypë prodhimin e melaninës dhe zbut tonin e lëkurës.

Niacinamide: Ky përbërës shumëfunksional ka shumë përfitime të vërtetuara për lëkurën duke përfshirë anti-plakjen, kundër rrudhave, zbehjen e njollave kafe dhe pigmentimin, rritjen e sintezës së ceramideve për një pengesë më të fortë të lëkurës dhe hidratim më të mirë të lëkurës. Mund të ndihmojë gjithashtu në minimizimin e kushteve të lëkurës si puçrrat dhe rosacea.

Camellia Sinensis (Çaji i Bardhë): Çaji i bardhë është një nga përbërësit natyralë më të hulumtuar me aktivitet të provuar antioksidues, mbrojtje UV, veti anti-inflamatore, përfitime antikancerogjene dhe antimikrobike. Çaji jeshil dhe çaji i bardhë i ndajnë këto veti dhe janë një zgjedhje e shkëlqyer për anti-plakjen dhe gjithashtu për sëmundjet e lëkurës duke përfshirë rosacea, aknet dhe dermatitin atopik.

Ekstrakt Portulaca Oleraca: një ekstrakt i famshëm bimor i përdorur në mjekësinë tradicionale koreane që trajton në mënyrë efektive infeksionin dhe irritimin e lëkurës. Është gjetur të jetë një nga bimët jeshile më të pasura që përmban acide yndyrore omega-3, NMF, karotinë, minerale dhe antioksidantë që të gjitha kanë aftësi anti-inflamatore dhe antioksiduese.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi