Purito

Purito SEOUL Wonder Releaf Centella Cream Unscented 50 ml

Lek 2,290

Purito SEOUL - Wonder Releaf Centella Cream është një krem hidratues që shfrytëzon fuqinë e centella asiatica, një bimë barishtore e njohur për vetitë e saj qetësuese dhe kuruese. Centella asiatica, e njohur gjithashtu si "bari i tigrit", është përdorur për shekuj në mjekësinë tradicionale për aftësinë e saj për të qetësuar inflamacionin dhe për të nxitur rigjenerimin e lëkurës. Kremi Wonder Releaf Centella është formuluar për të siguruar hidratim dhe qetësim  për lëkurën e ndjeshme, të irrituar ose të stresuar. 

Ingredientët që duam: 

Ekstrakt Centella Asiatica: ky përbërës është përdorur për shumë vite në mjekësinë tradicionale për shërimin e plagëve dhe vetitë anti-inflamatore. Ka shumë përbërës shërues dhe qetësues të lëkurës që janë të mahnitshëm për aknet, skuqjen, ekzemën dhe ndjeshmërinë e lëkurës.

Niacinamide: Ky përbërës shumëfunksional ka shumë përfitime të vërtetuara për lëkurën duke përfshirë anti-plakjen, kundër rrudhave, zbehjen e njollave kafe dhe pigmentimin, rritjen e sintezës së ceramideve për një pengesë më të fortë të lëkurës dhe hidratim më të mirë të lëkurës. Mund të ndihmojë gjithashtu në minimizimin e kushteve të lëkurës si puçrrat dhe rosacea.

Squalane: Një hidratues i shkëlqyeshëm sepse ndihmon lëkurën me humbjen e ujit trans epidermal, bllokon lagështinë dhe zbut lëkurën. Gjithashtu nuk është asnjëherë i yndyrshëm apo i rëndë për lëkurën.

Glicerina: një hidratues natyral që gjendet edhe në lëkurën tonë, ky është një përbërës i zakonshëm dhe i sigurt që ekziston në kozmetikë për shumë vite. Punon për të mbajtur lipidet midis lëkurës sonë të lumtur dhe të shëndetshme duke rezultuar në një pengesë të mbrojtur dhe të fortë të lëkurës.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë ato të prirura ndaj akneve ose të ndjeshme.

Pa parabenë, sulfate apo aroma artificiale.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi