Glowyskinshop.com

Purito AHA BHA Refreshing Solution 100ml

Lek 2,490

Ky tonik eksfoliant  përmban Salix Alba (Willow) Bark Water, 7% AHA dhe 2% BHA që rrjedhin nga burime vegane. AHA (Acidi Glikolik) punon gradualisht nën sipërfaqen e lëkurës, duke tretur lidhjet që mbajnë qelizat e vdekura të lëkurës së bashku, duke rishfaqur dukshëm lëkurën për të zbuluar një ngjyrë të ndritshme dhe më të lëmuar. BHA (Acidi Salicilik) ka veti anti-inflamatore, anti-bakteriale dhe ndihmon në zvogëlimin e pikave të zeza dhe pikave te bardha. Acidi salicilik balancon gjithashtu prodhimin e yndyres dhe minimizon poret.

Eksfolimi i rregullt PURITO AHA BHA  eshte shume efektiv kunder trajtimit te akneve, njetrajteson tonin e lekures,

Përbërësit Kryesorë

· Salix Alba (Willow) Bark Uji ka veti anti-inflamatore. Ai lehtëson acarimin e lëkurës dhe është i përshtatshëm për shumicën e llojeve të lëkurës.

· Acidi Glikolik (7%) heq qelizat e vdekura të lëkurës në sipërfaqen e lëkurës, duke zbuluar qeliza të reja të reja të lëkurës nën të.

· Acidi Salicilik (2%) depërton thellë në poret për të siguruar eksfolim të plote, trajton aknet dhe ul inflamacionin.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi