Glowyskinshop.com

Mizon Placenta Ampoule Cream 50ml

Lek 2,490

Mizon Placenta Ampoule Cream  eshte nje krem intensiv rigjenerues i shoqëruar me 1500 mg placentë, e cila është e pasur me minerale dhe aminoacide, formula ndihmon në aktivizimin e qelizave të plogështuara të lëkurës dhe riparon dëmtimin e shkaktuar nga radikalet e lira dhe ndotësit. Një duet niacinamide dhe adenozine ndriçon lëkurën e sapopërfaqur dhe përmirëson pamjen e linjave të holla dhe rrudhave. Brenda, do të gjeni gjithashtu acid hialuronik për të hidratuar lëkurën tuaj dhe trehalozë për të bllokuar lëndët ushqyese hidratuese brenda.

I ardhur nga një përqendrim i lartë i placentës, kremi bën një punë mbresëlënëse për të përmirësuar në mënyrë dramatike vitalitetin dhe elasticitetin e lëkurës. Plus, është i sigurt për të gjitha llojet e lëkurës.

Në rastin e lëkurës së përflakur ose të stresuar, kremi është i dobishëm për të qetësuar skuqjen dhe minimizuar ndjeshmërinë, falë një kompleksi qetësues të ekstrakteve bimore.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi