Glowyskinshop.com

Celimax NONI ULTIMATE EYE CREAM 20ml

Lek 1,590 Lek 2,390

Krem per zonen e syve, me veti te fuqishme rigjeneruese dhe antirrudhe. Ka ne perberje ekstrakt Noni, bakuchiol, niacinamide dhe peptide qe jane perberes shume potente ne trajtimin dhe zbehjen e rrudhave. Bakuchiol konsiderohet si 'Retinol natyral' me te gjitha benefitet qe ka retinoli por pa efektet e tij anesore. Efikasiteti antioksidues eshte aq i lartë sa retinoli.
Kremi për sytë siguron ushqim intensiv,  rrit elasticitetin, lagështinë e lëkurës dhe ndricon zonen poshte syve. Bakuchiol eshte antioksidant i provuar klinikisht qe trajton rrudhat.
Kremi përmban 0,5% bakuchiol që është vlera efektive e përmbajtjes, Ekstrakt noni 36% dhe vaj farë noni 2%.
Benefitet:

-Zbardhimi & funksioni i dyfishtë i rrudhave, trajtim dhe parandalim.

-Rritja e elasticitetit dhe vitalitetit te lekures.

-Veti te fuqishme antioksiduese dhe rigjenerative.

-Përmirëson dhe zbeh rrathët e zinj.

 

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi