Glowyskinshop.com

Biore UV Athlizm Skin Protection Milk SPF 50+ PA++++ 65ml

Lek 2,190

Kremi kundër diellit me mbrojtje të fuqishme UV u reziston kushteve ekstreme të temperaturës së lartë dhe lagështisë së lartë.
I përshtatshëm për sportistë, përdorim në plazh, aktivitete në natyrë, sporte, të cilat kanë nevojë për mbrojtje maksimale.
Ka teknologjinë e vetë Bioré "Tough Boost Tech" e cila është shumë rezistente ndaj djersës, ujit dhe fërkimit, duke krijuar një shtresë fleksibël të veshjes në lëkurë, pa u hequr nga lëkura në mjedise me temperaturë të lartë dhe lagështi të lartë, me një temperaturë prej 40°. C dhe lagështia 75%.
Super i papërshkueshëm nga uji (Është konfirmuar nga testi i rezistencës ndaj ujit për 80 minuta).
Recetë jo-okluzive, e cila ka më pak gjasa për akne (jo komedone transgjenike të testuara).
Mund të përdoret si primer për të përgatitur lëkurën për marrjen e grimit.

Rezistencë e fortë ndaj djersës, ujit, fërkimit
• I përshtatshëm për sport dhe përdorim të përditshëm
• Për fytyrën dhe trupin
• SPF 50+ PA++++
• Tekstura e qumështit të mëndafshtë e lë lëkurën të lëmuar
• Formulë shumë rezistente ndaj ujit - rezistente ndaj ujit për 80 minuta
• Mund të hiqet me sapun
• Formuluar me acid hialuronik, ekstrakt pelte mbretërore dhe një kombinim GB (komponent hidratues) që mbron lëkurën nga tharja, duke ruajtur hidratimin e saj.
• I përshtatshëm për përdorim si bazë grimi
• I testuar jokomedogjenik

Teksturë e ngjashme me krem ​​qumështi, shumë e lehtë dhe super e lehtë për t'u përhapur në lëkurë.
Nuk e lë lëkurën të bardhë apo ngjitëse.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi