benton

BENTON Snail Bee High Content Essence 60ml

Lek 1,490 Lek 2,190

Esence me veti rigjeneruese, hidratuese, antirrudhe dhe antiakne. Permban 90% jarge kermilli, helm blete, niacinamide , acid azelaik, aloe vera, panthenol, beta glucan.

✨𝙎𝙄𝙋𝘼𝙎 𝙎𝙏𝙐𝘿𝙄𝙈𝙀𝙑𝙀✨
1. Helmi i bletes kur aplikohet ne menyre topikale nxit prodhimin e kolagjenit dhe elastines. Ne nje studim ku moren pjese 22 femra aplikuan nje serum me 0.006% helm blete (2 here ne dite), paten rezultate zbehjen e rrudhave pas 12 javesh.
2. Nje studim tjeter 6 javor ku moren pjese 30 persona qe vuajne nga aknet, paten permiresime 77% tek aknet.
3. Studimet in vivo treguan qe helmi i bletes nxit rigjenerimin dhe sheron shpejt plaget. .


--

V𝒆𝒕𝒊𝒕𝒆 :
•Rigjeneron lekuren.
•Trajton rrudhat dhe aknet.
•Zbeh shenjat e akneve, hiperpigmentimin dhe shenjat kafe.
•Redukton inflamacionin dhe skuqjen.
•Mbush shenjat e thella qe lene aknet.
•Pershpejton sherimin e plageve
•Lufton dehidratimin.
•I jep shkelqim dhe vitalitet lekures.
•Permireson teksturen e lekures.

𝙁𝙤𝙧𝙢𝙖𝙩𝙞: 60ml
𝑷𝒆𝒓𝒃𝒆𝒓𝒆𝒔𝒊𝒕 𝒌𝒓𝒚𝒆𝒔𝒐𝒓𝒆:
Jarge kermilli 90%- rigjeneron lekuren, trajton rrudhat, shenjat, plaget, aknet.
Niacinamide- zbardh shenjat, zvogelon poret, permireson teksturen e lekures, trajton aknet.
Arbutrin- ka veti zbardhuese dhe rigjeneruese.
Human Oligopeptide-1 - nxit prodhimin e kolagjenit dhe elastines.
Helmi i bletes- rigjeneron shenjat, trajton aknet, zbeh shenjat, trajton rrudhat, mbush shenjat e thella.
Acid azelaik- eksfolues kimik fantastik kunder akneve dhe shenjave. .
Beta glucan- Antioksidant dhe antirrudhe e fuqishme.
Panthenol- hidraton, mbron barrieren e lekures, antiinflamator etj.
Aloe vera - antiinflamatore, sheruese, qetesuese.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi