Glowyskinshop.com

Aromatica Tea tree Pore Purifying Clay Mask 2% Niacinamide + 45% CLAY 120g

Lek 3,190

Maska e argjilës nga Aromatica siguron kujdes të sebumit dhe poreve me fuqi të shkëlqyeshme lidhëse. Pema e çajit është rikthyer, më e fortë se kurrë, për të zgjidhur problemet e ndryshme të lëkurës si poret e zmadhuara, yndyra e tepert, qelizat e dukshme të vdekura të lëkurës dhe tekstura jo e njetrajtshme! Kujdesuni për problemet tuaja të përsëritura të lëkurës me një maskë që përmban pemë çaji Australian, Niacinamide dhe argjilë. Ekstrakti i pemës së çajit (35.6%) do të qetësojë në mënyrë efektive lëkurën tuaj problematike. Niacinamidi (2%), i cili kontrollon sekretimin e tepërt të yndyrës dhe sebumit, e bën lëkurën me njolla të duket e pastër dhe rrezatuese.

Pastrimi i poreve me balte jeshile.
Tre lloje balte në madhësi të ndryshme grimcash e bëjnë teksturën e lëkurës të lëmuar dhe pastron poret duke pastruar në mënyrë efektive sebumin e tepërt rreth hundës, qelizat e vdekura të lëkurës dhe mbetjet nga poret. Kompleksi i argjilës dhe vitaminave të pasura me minerale e bëjnë lëkurën të duket rrezellitese!

Perberesit kryesorë:

Ekstrakti i pemës së çajit ka një efekt anti-inflamator dhe baktericid në të gjitha llojet e lëkurës. Trajton aknet dhe ul mbiprodhimin e yndyres.

Niacinamide - vitamina B3 e tretshme në ujë rrit sintezën e kolagjenit, zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës, zvogëlon rrudhat, zvogëlon poret, ka një efekt të fuqishëm anti-inflamator, ndriçon dhe zbut sipërfaqen e lëkurës me përdorim të zgjatur dhe ndihmon në uljen e hiperpigmentimit.

Balta përmban minerale që thithin qelizat e akumuluara të lëkurës së vdekur dhe mbeturinat nga poret dhe e lënë lëkurën të pastër.

Rekomandohet për: Të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht ato problematike.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi