aromatica

Aromatica B5+Biotin Fortifying Shampoo 400ml

Lek 2,290

Vetëm me përbërës të rrjedhur nga bimë natyrore, Shampoja B5 Biotin Fortifikuese e Aromatica pastron butësisht flokët duke siguruar ushqim për lëkurën e kokës dhe rrënjët e flokut. Në vend të surfaktantëve sintetikë irritues, ka përbërës me prejardhje bimore ku janë përdorur për të mbajtur lëkurën e kokës dhe flokët të shëndetshëm.

Shampoja intensive ushqyese forcon rrenjen e flokut,  duke përmirësuar perthithjen e vitaminave thelbësore per rritjen e tyre. Vitamina B5 (acid pantotenik) dhe Vitamina B7 (Biotin), të cilat janë thelbësore për flokë të shëndetshëm, sigurojnë ushqim për flokun e holle , dhe Ceramidet i bëjne flokët të bute duke përmirësuar lidhjen me proteinat. Pro-Vitamina B5 (Panthenol) i bën flokët me shkëlqim dhe lagështim duke parandaluar humbjen e lagështisë. Gjashtë lloje të ushqimit të zi (fasulet e zeza, orizi i zi, farat e susamit të zi, manit, patellxhan, speca e zezë) të nxjerra me tretësirë ​​sigurojnë ushqim të majave dhe forcojnë flokët.

I përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve.
Pastron dhe forcon flokun.
Nuk permban silikone, parabene dhe sulfate.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi