Neogen

NEOGEN DERMALOGY REAL VITA C SERUM 32g

Lek 2,490 Lek 2,990

Një serum super i fuqishëm i vitaminës C është i pasuruar me niacinamid dhe 22% të natriumit askorbil fosfat - një burim i stabilizuar i vitaminës C - së bashku me ekstrakte frutash agrumesh dhe kompleks vitaminash (Vitamina E, Vitamina B5) që të gjithë punojnë së bashku për të ndriçuar dhe forcuar pamjen të lëkurës për fytyrë me pamje të shëndetshme. 

Përzierja e 22% të Acidit Askorbik dhe Niacinamidit eshte nje kombinim i fuqishëm në ndriçimin e tonit të lëkurës, zbehjes se shenjave, trajtimit te rrudhave dhe njetrajtesimit te tekstures, duke siguruar një lëkurë të ndritshme dhe me shkëlqim.

Formula  përmban gjithashtu Tokoferol (Vitaminë E) dhe Pantenol (Vitaminë B3) siguron përfitime ushqyese për lëkurën duke e mbajtur ate të shëndetshme, duke parandaluar shenjat e moshes.

Përmban gjithashtu kolagjen dhe acid hialuronik me efekte hidratuese dhe zbutëse, si dhe ekstrakte frutash agrume për të rigjallëruar lëkurën. Pas pastrimit, vendosni produktin në zonën e fytyrës dhe qafës dhe përhapeni butësisht për absorbim më të mirë.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi