Glowyskinshop.com

Hanskin Vitamin C Glow Serum 30ml

Lek 3,590

Serumi Glow i Hanskin Vitamin C është një trajtim i fuqishëm antioksidant që ndriçon pamjen e njollave të errëta dhe tonin e pabarabartë të lëkurës. Zhvilluar nga shpikësit e kremit të parë BB të K-Beauty, Serumi i Hanskin Vitamin C Glow është një serum i fuqishëm që përmban 10% vitaminë C ne formen e saj te paster ascorbic acid.

-Vitamina C (Acidi Askorbik): Një antioksidant i fuqishëm që përmirëson pamjen e linjave të holla, njollave të errëta dhe ngjyrës së pabarabartë të lëkurës
-Niacinamide/Vitamina B3: Shkëlqen, minimizon pamjen e poreve dhe zbut pamjen e rrudhave.

Përfitimet
-Ndihmon në ndriçimin e pamjes së njollave të errëta të shkaktuara nga ekspozimi në diell dhe shpërthimet akneike.
-Mbron lëkurën nga radikalet e lira nga ndotësit e ajrit.
-Punon me SPF-në tuaj të përditshme për të mbrojtur kundër radikalëve të lirë nga ekspozimi në diell.
-I jep lëkurës së lodhur dhe me njolla një ton më të njëtrajtshëm dhe më të ndriçuar.
-Niacinamidi ndihmon në kontrollin e yndyrës dhe minimizon pamjen e poreve të zgjeruara.

Mjaft e butë për të gjitha llojet e lëkurës, kjo formulë e fuqishme mund të përdoret çdo ditë nën SPF për të shtuar një shtresë mbrojtjeje antioksiduese.

Produkte të ngjashme

Produktet që keni parë së fundmi